150-F60NBD Allen-Bradley Trusted supplier
Product Introduction 150-F60NBD Allen-Bradley Description:SMC-Flex, Solid State Controller, Open, 60 A, 10...40Hp - 460V AC, Input Volt.: 200...480V, Control Volt.: 100...240V AC Weight:5.7kg SKU:150F
Part No: 35616
TAGS:
In Stock
Product Specifications
Release timeFeb 03, 2026
Manufacturer Allen Bradley PLC
Model 150F60NBD
Part Number IN35616
Condition100% New
Shipping PortXiamen, China
Lead Time1-3 Working Days
CertificateCOO
Courier partnersDHL, UPS, TNT, FedEx and EMS.
Warranty 1 Years
Unit Price
Minimum order: 1 unit
0.0
Shipping Information
Same-day shipping for orders before 3 PM EST
International shipping available
Product Introduction
150-F60NBD Allen-Bradley
Description:SMC-Flex, Solid State Controller, Open, 60 A, 10...40Hp - 460V AC, Input Volt.: 200...480V, Control Volt.: 100...240V AC
Weight:5.7kg
SKU:150F60NBD
Delivery:We ship via global express services, such as DHL, Fedex, Swiss Post.
Warranty:3 Years AW warranty, for peace of mind.
Various models are in stock flexibly, support quick response, welcome to cooperate and communicate!
Company Information
E-mail: [email protected]
Mobile:Please contact by email
Whatsapp:Please contact by email
Add: Alishan Building, 2 Lvling Rd, Siming District, Xiamen, Fujian, China, 361006
Our services
Welcome to call for more product details.
Product Warranty & Customer Assurance
Warranty Details
  • 2-Year Standard Warranty – Covers defects in materials and workmanship
  • Optional Extended Coverage – Extend warranty up to 5 years
  • On-Site Technical Support – Factory-trained engineers available for service
  • Replacement Program – Priority replacement within 48 hours
  • Continuous Technical Assistance – Lifetime support for all products
Quality Compliance
  • 100% Tested & Verified – Each unit inspected before shipping